in ,

Youtube 24 Saat İzlenme Rekorunun Yeni Sahibi Ariana Grande Oldu

Ariana Grande’nin “thank u, next” teklisi başarıdan başarıya koşuyor. “thank u, next” şarkısı ile Billboard Hot 100 listesinde ilk zirve başarısını alan Grande, şarkının video klibi ile de kırılması güç Youtube rekoruna imza attı.

Ariana Grande’nin 30 Kasım Cuma akşamı Türkiye saati ile saat 23:00’de yayımladığı “thank u, next” klibi 24 saat içinde 55 milyon görüntülenme alarak Youtube rekoru kırdı.

Yayımlanır yayımlanmaz büyük beğeni alan klip, Youtube’un sisteminde de sorun yaşattı.  Youtube tarafından yapılan açıklamaya göre, yaşanan ilgi dolayısıyla videoya yapılan yorumlar gecikmeli olarak ekrana yansıdığı ifade edildi. 

Hannah Lux Davis yönetmenliğinde çekilen ve  Mean Girls, Bring It On, 13 Going on 30 ve Legally Blonde filminden sahnelerin canlandırıldığı klip,  ilk 12 saat gibi bir sürede ise  33 milyon görüntülenmeye geride bıraktı.

25 yaşındaki genç şarkıcı böylece BTS’in ağustos ayında yayımladığı “Idol” videosu 24 saat içinde 45 milyon izlenen rekorunu da kırmış oldu.

BTS ise Taylor Swift’in geçtiğimiz yıl 27 Ağustos’ta yayımladığı “Look What You Made Me Do” klibinin 43.2 milyon izlenme rekorunu 45 milyon izlenerek kırmıştı.