Bizi Takip Et!

YUNGBLUD Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

YUNGBLUD Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yeni jenerasyonun ses getiren ismi Yungblud’ı yakından tanımanızı sağlayacak bilgileri sizler için bir araya getirdik.

Gerek duruşuyla, gerekse konuşmalarıyla müzikten daha fazlası olduğunu ortaya koyan yükselen yıldız YUNGBLUD kimdir? Yeni jenerasyonun ses getiren sıradışı tarzıyla dikkatleri üzerine çeken YUNGBLUD’ı yakından tanımanızı sağlayacak bilgileri sizler için bir araya getirdik.

YUNGBLUD Kimdir?

YUNGBLUD kimdir

Tam adı Dominic Richard Harrison olan şarkıcı sahne adı olarak “YUNGBLUD” adını kullanıyor. Sam Harrison ve Justin Harrison çiftinin oğlu olarak 5 Ağustos 1997 tarihinde İngiltere’nin Doncaster şehrinde dünyaya geldi. Şu anda 22 yaşında.

YUNGBLUD’ın Boyu ve Kilosu

YUNGBLUD kimdir

Yungblud’ın boyu 1.78 Kilosu: 75 kg

2 Kız Kardeşi Var

YUNGBLUD kimdir

Yungblud’ın Jemima Rose Harrison ve Isabella Harrison adında iki kız kardeşi var.

Sanat Okuluna Gitti

YUNGBLUD kimdir

Yungblud’ın müzik genlerinde var. Dedesi 1970’lerin grubu T.Rex’in üyesi Rick Harrison. Müzikle iç içe büyüyen Yungblud, müzisyen olmadan önce Londra’da Arts Educational Schools’a giderek eğitim aldı.

Müziğinin esin kaynakları

YUNGBLUD kimdir

Yungblud’ın müziğini etkileyen başarılı müzisyenler; The Beatles, Bob Dylan, Arctic Monkeys, Eminem ve The Clash.

Müzikle iç içe büyüdü

Çevresinde her zaman müziği duyduğunu söyleyen Yungblud, müzikle doğdum, müzikle büyüdüm diyor. Babasının de müziğe karşı yoğun bir ilgisinin olduğunu söyleyen şarkıcı, “Dedem her zaman piyano ve bas çalardı” diyor.

İlk Albümü: 21st Century Liability

YUNGBLUD kimdir

Yungblud ilk albümünü 6 Temmuz 2018 tarihinde hayranlarıyla buluşturdu.

Albümün ilk teklisi “21st Century Liability” 4 Mayıs’ta yayımlandı. Şarkı, kaygı, kafa karışıklıkları ve korkuların dünyasında büyüyen ve yanlış anlaşılan genlerin şarkısı olarak gösterildi. Albüm, The Independent tarafından 5 üzerinden 3 yıldızla derecelendirildi. Kerrang!’da ise 5 üzerinden 4 puan aldı. 12 şarkıdan oluşan albümün tüm şarkılarında Yungblud’ın imzası bulunuyor.

Doncaster Rovers Fanatiği

Müziğin yanı sıra futbola da büyük ilgi duyan Yungblud, Doncaster Rovers takımının fanatik hayranı olduğunu söylüyor.

“Yungblud sadece ben değilim”

Yungblud’ın sadece kendisi olmadığını söyleyen genç yıldız, ben yüzde elliyim diyor. Ayrıca siyah kalp dövmesi yaptıran, pembe çoraplar giyen her çocuk Yungblud’dır diye de ekliyor.

Hayranlarına çok bağlı

Genç yıldız, özellikle konser turlarında hayranlarıyla tanışmaktan büyük keyif alıyor. Çünkü hayranlarının hikayesini dinlemek ona ilham veriyor.

Drake’in yaptığını Rock’n Roll için yapmak istiyor

Drake’in yaptığı işini sevdiğini söyleyen YUNGBLUD, “Drake herkesin türünü dehşet yapıyor ne var ki bunda başarılı da oluyor. Ben bunu rock ‘n’ roll müziği ile yapmak istiyorum.” diyor.

Dışarıda Birçok B*ktan müzik var

Stüdyoya girdiğimde şarkının bana gelmesi lazım diyen Yungblud, hadi stüdyoya girelim bir şarkı yapalım mantığının onu rahatsız ettiğini söylüyor. “Şuan dışarıda bir sürü b*ktan müzik var çünkü insanlar oturumlara gidip, “Hadi bir şarkı yazalım” diyor. Bir sürü saçma seslerde bu şekilde çıkıyor

En büyük hedefi stadyum konseri vermek

Yungblud, ‘şarkılarım radyoda çalıyor mu?’, ‘Hangi listelere girdim?’ gibi sorulara takılıp canını sıkmadığını söylüyor. En büyük hedefim ise bir gün stadyumda konser vermek diyor ve hayranlarıyla buluşmak için elinden geldiğinde mekanların boyutlarını arttırmayı hedeflendiğini de ekliyor.

Cypress Hill, Eminem, Lady Gaga, Marilyn Manson Hayranı

Çocukluğunda, içindeki enerjisinin çevresi tarafından farklı biçimde kontrolden çıkmış olarak yorumlandığını söyleyen Yungblud, kendim gibi davrandığım zaman iyi olmadığımı bana hissettirdiler diyor.

Bu dönemde Cypress Hill, Eminem, Lady Gaga ve Marilyn Manson gibi isimleri dinlediğini ve bu sanatçıların ne düşünüyorlarsa söyledikleri fark ettiğini söylüyor. Bu farkındalık onun hayatını da şekillendiriyor. “Onlar neyse o, ben neden onlar gibi olmayayım” diyerek kendi yolunu çizen adımı atıyor.

İleride oyunculukta yapmak istiyor

Yungblud, oyunculuğa da sıcak bakıyor. Oyunculuğu sevdiğini söyleyen yıldız, doğru zamanı bulduğu anda filmlerde oynamak isterim diyor.Eminem’in filmde canlandırdığı karakteri de çok sevdiğini söyleyen Yungblud, içindeki oyunculuğu çıkarmak istediğini söylüyor.

16 yaşındayken Londra’ya taşındı

Genç yıldız politik tarafının her zaman vardı diyor. 16 yaşındayken Londra’ya taşınması olayında da bunu net bir şekilde görüyoruz.

Dünyanın sesine kulak veriyor

Özümde siyaset var diyen Yungblud, her zaman dünyada neler olup bitiyor bilmek isterim diyor. Genç yıldız, bu konuyu şöyle açıklıyor: “Eğer cahil kalırsak sessiz kalmak zorunda kalırız. Eğer sessiz kalmak zorunda kalırsak da mahvolduk demektir” diyor.

Sahnede Ne Giydiğini Umursamıyor

Pembe çoraplarıyla kendini belirleyici bir stil oluşturan Yungblud, sahnede ne giydiğini pekte umursamıyormuş ama kendiyle özleşen pembe çoraplarını sahnede kullanma fikrinin hoşuna gittiğini söylüyor.

İlk kez 16 Yaşında Sarhoş Olmuş

Yungblud, ilk kez yaşındayken İspanya’da annesinden uzak olduğu zaman sarhoş olmuş. Pek o dönemleri hatırlayamasa da dört bardak bira ve yarım şişe tekila içtiğini söylüyor. Aynı gece bir dişini de kaybettiğini de ekliyor.

Hiç Aşık Oldu mu?

YUNGBLUD kimdir

Aşkın çok kapsamlı bir şey olduğunu söyleyen Yungblud, birkaç kez aşık olduğunu ancak doğru insanı bulduğunda gerçek aşkı tanımlayabileceğini söylüyor.

İlk Aşk Yaşadığı Ünlü Aşkı: Halsey

YUNGBLUD kimdir
Yungblud ve Halsey

Yungblud ve Halsey aşkı 2018 yılında başladı. Çift, buluşmalarını Los Angeles’ın kuytu köşelerinde bulunan barlarda yapıyordu. Bu birliktelik onların müzikal hayatına da yansıdı ve “11 Minutes” adlı şarkıda iş birliği gerçekleştirdiler.

Halsey, 2019 yılının mart ayında Capital Fm ile gerçekleştirdiği görüşmede Yungblud ile aşk yaşadığını doğruladı. En son Yungblud sevgilisi Halsey ile ağustos ayında 22. yaşınında görüntülendi. Ardından bir ay sonra çiftin ayrılık haberi gün yüzüne çıktı. Halsey, Yungblud ayrılığının hemen ardından oyuncu Evan Peters ile aşk yaşamaya başladı.

Noel Gallagher Hayranı

Londra’ya ilk taşındığı yıllarda gitaristi Adam ile birlikte bir partiye gittiğinde hayranı olduğu Noel Gallagher ile karşı karşıya kaldığını söylüyor.

Şarkı Eşliğinde İlk Göz Yaşlarını 12 Yaşındayken Akıtmış

Dinlerken duygulandığımız sayısız şarkılar vardır. Yungblud’ı dinlerken duygulandıran ise The Beatles’tan “Across The Universe” şarkısıymış. Ünlü yıldız, ilk kez bir şarkı eşliğinde 12 yaşındayken ağladığını itiraf ediyor.

Yungblud, Müzisyen Olarak İlk Parasını Ne Zaman Kazandı?

Yungblud, ilk kez müzisyen olarak İngiltere’nin Doncaster kentinde çıktığı bir mekanda 150 strenlin kazandığını söylüyor.

Takı ve Mücevherlere Çok Düşkün

YUNGBLUD kimdir

Takı ve aksesuarlara karşı yoğun bir ilgisi olduğunu söyleyen Yungblud, ilk maaşı ile mücevherlere saçma bir şekilde harcama yaptığını itiraf ediyor.

Keşke Bu Şarkıyı Ben Yazsaydım dediği Şarkı: “Don’t Look Back In Anger”

Bir müzisyen olarak Yungblud’ın ilk dinlediğinde etkilendiği ve keşke ben yazsaydım dediği şarkı, Oasis’ten “Don’t Look Back In Anger”

Yungblud’ın Twitter ve Instagram Hesabı Var mı?

Yungblud’ı Instagram ve Twitter üzerinden @yungblud adını aratarak takibe alabilirsiniz.

https://www.instagram.com/p/B4aVMNbA86B/

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı