in

Yurt Dışında Yaşayan ve Takip Etmeniz Gereken 5 Kadın Türk Youtuber

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Youtube’un önemi gün geçtikçe artıyor ve Youtube kendi ünlülerini yaratmaya devam ediyor. O ünlülerden bazıları internetin sihirsel etkisi sayesinde yurtdışında yaşıyor olsalar da buralarda da takipçi edinmeyi başarabiliyorlar. Sizler için yurdışında yaşayan ve takip etmeniz gereken 5 kadın Türk Youtuber’ı bir araya getirdik…

1. Bilgentolis

1

Onu izlemekten zevk alıyoruz. Özellikle mimiklerine hastayız. Bilgen, Amerika’nın San Diego kentinde yaşıyor.  Video çekmeye 5 yıl önce, henüz Türkiye’deyken başladı. 2012 yılında eğitim amaçlı Amerika’ya taşındı ve orada bir Amerikalıyla evlendi. Kanalında makyaj ve güzellik videolarının yanı sıra günlük hayatına dair vloglar da paylaşıyor.

Kanalı: Bilgen Tolis

2. Asena Ermiş

1

İlk videosunu 27 Şub 2014 tarihinde yükledi. Henüz fazla takipçisi yokken Bilgentolis ona destek oldu ve kanalına abone oldu. Asena 20 yaşında ve Almanya’da yaşıyor. Kanalında çeşitli videolar paylaşıyor.

Kanalı: Asena Ermiş

3. Melisa Beleli TR

1

Melisa Beleli 18 yaşında. Türkiye’de doğdu ama şimdi İsviçre’nin Cenevre şehrinde yaşıyor. Youtube’a İngilizce içerik üreterek başladı. Türk olduğu öğrenilince baskılar sonucu Türkçe videolar için bu kanalı açtı ve bu kanalı daha çok sevildi.

Kanalı: MelisaBeleliTr

4. Sadece Selin

1

Selin 17 yaşında ve ABD’de yaşıyor. Youtube’a İngilizce kanalı ile başladı ancak Türkiye’de de popüler olmaya başlayınca yoluna bir de Türkçe kanal ile devam etme kararı aldı. Kendisini nam-ı diğer “Taylor Swift’in Evine Giden Kız” olarak tanıyoruz. Evet, Taylor Swift’in evine gerçekten gitti. 1989 albümünü yayınlamadan önce hayranlarıyla evinde özel bir etkinlik düzenleyen Taylor Swift, Selin’i de evine davet etmişti.

Kanalı: Sadece Selin

5. Hannah Francis

1

Kanal yarı Türk, Yarı Filipinli Hannah Francis’e ait. Onu “Me and my Turkish mother” adındaki videosu ile tanıdık, annesi ile yaşadığı atışmalara ise bayıldık.  Hannah 1997 doğumlu ve Londra’da yaşıyor. Youtube’da henüz çok yeni ama onu seveceğimizi düşünüyoruz. Tutar bu kanal, tutar.

Kanalı: Hannah Francis

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nikki Reed Hayvanların Özgürlüğü için Kolları Sıvadı

Friends’in Tv’de Olduğu Sırada Yayınlanmış 10 Müthiş Şarkı