Bizi Takip Et!

Zara Larsson Kimdir? Boyu, Yaşı, Kilosu, Fotoğraflar ve Daha Fazlası..

Yakından Tanıyalım

Zara Larsson Kimdir? Boyu, Yaşı, Kilosu, Fotoğraflar ve Daha Fazlası..

Son günlerin yükselen yıldızı Zara Larsson’u yakından tanımaya ne dersiniz? Geçtiğimiz yıl yayınlandığı Lush Life şarkısı ile dünyada olduğu kadar ülkemizde de popülerliği gitgide artan İsveçli güzel hakkında erişebildiğimiz tüm bilgileri tek bir başlık altında topladık.

Tam adı Zara Maria Larsson ama sahnede Zara Larsson adını kullanıyor. Şu anda 18 yaşında olan şarkıcı 16 Aralık 1997’de İsveç’in başkenti Stockholm’de dünyaya geldi. Hannah adında 2000 doğumlu bir kız kardeşi var. Zara; Annesi, babası ve kız kardeşiyle yaşıyor.

Şarkı söyleme yeteneğini ailesi keşfetmiş. 2007 yılında İsveç’te Stjärnskott adındaki bir yarışmada finalist oldu. 2008 yılında yani Zara 10 yaşındayken, Yetenek Sizsiniz’in İsveç’te yayınlanan versiyonu Talang’a katıldı ve yarışmayı kazandı.

Yarışmadan 500,000 SEK (yaklaşık 142,000 TL) para ödülü aldı. Bu yarışmada toplamda 3 şarkı seslendirdi. Finalde söylediği “My Heart Will Go On” şarkısı, çıkış parçası olarak piyasaya sürüldü. Talang yarışmasından dört yıl sonra, ilk EP’sini çıkartmak için Universal Music AB (UMG)’nin sahip olduğu TEN Music Group ile bir anlaşma imzaladı.

Bu şirketten 2013 yılında Introducing ve Allow Me To Reintroduce Myself ismiyle 2 EP yayınladı. 2014 yılında ise “1” adını taşıyan ilk stüdyo albümünü yayınladı. 2015 yılında “Lush Life” isimli şarkısını yayınlayan Zara Larsson, şu sıralar ise 2. stüdyo albümü üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Zara büyük bir Beyoncé hayranı.

Zara Larsson, Hanna ve Beyonce

Kardeşi Hannah ile birlikte 2013 Mayıs’ında Beyoncé ile tanışma fırsatı edinmişti.

Röportajlarından Bazı Alıntılar

Rihanna ile Sesinin karşılaştırılması Hakkında:

“O mükemmel! Çok iyi fakat şahsen Rihanna gibi bir sesim olduğunu düşünmüyorum! İlk şarkımı piyasaya sürdüğümde bu yorumları çok aldım. Bu şekilde yorumlar alacağımı hiç düşünmemiştim. Ama bu iyi bir şey çünkü o harika.”

Beyoncé’ye olan hayranlığı Üzerine:

“2008 yılından bu yana büyük hayranıyım yaklaşık 7 yıl kadar oldu. Ondan önce hayran olduğum kişi Whitney Houston’dı. Bu kişiler gerçekten idol haline getirdiğim iki sanatçı. Tabii ki çokça müzik dinliyorum ama bu konuda gerçekten de öyle. Aynanın önüne geçip kimin şarkısını söylüyordum biliyor musunuz? Beyonce, çağdaş anlamda idolleştirdiğim  tek sanatçı.”

Amerika’da ilk teklisini yayınlamasının ardından dünya’ya açılma düşüncesi üzerine:

“Bu düşünce beni gerçekten beni çok iyi hissettiriyor daha fazlasını vermek için sabırsızlanıyorum”

Çocukken şan dersleri aldı mı?

“Hayır, vokal eğitimi almadım. Bunun çalışılarak yapılacağını sanmıyorum ve para israfı olduğunu düşünüyorum. Sesimi geliştirmek ya da bugünkü şeklini yapmak için birine gitmedim. Hep şarkı söylüyorum. Anneme de sorabilirsiniz, odamda hep şarkı söylerdim.”

Gerçekleştirmek İstediği hedefleri Üzerine:

“Dünya çapında stadyum turları vermek istiyorum. Billboard listesine girmek rüya gibi… Ana hedeflerimden biri kesinlikle Billboard listesine girip bir numara olmak. Benim için büyük bir şey. Bu müziğimi insanların satın alıp dinlediği anlamına geliyor.”

Genç yaşta gelen şöhret üzerine:

“Müzik benim hayatım. Fakat hala aynı arkadaşlarımla, ailemle birlikteyim. 10 yıl önce hayatım nasılsa şimdi de aynen öyle hiçbir şeyim değişmedi. Olan bitenin farkında olmak kolay değil. Bu durumu aklıma sokmalıyım biraz. Başarı yakaladığımı bilmem gerek. Ancak ailemi hep yanımda tutarım çünkü ayaklarım onlar sayesinde yere basar.”

“Lush Life Teklisi Üzerine:

“Lush Life, eğlence ile alakalı. Bundan ötesi yok aslında. Yani sabah uyanıp o günü son gününmüş gibi yaşamak gibi. Bir kaç insana aşık olup ardından biraz ayrılık acısı çekmek gibi. Fakat sonrasında ‘Neyse boş ver bir şey olmaz’ demek gibi. Birine bağımlı olmak istemezsin. Sadece hayatı yaşamaktır arzun.”

İkinci Stüdyo Albümü Üzerine:

“Çalışmalar harika gidiyor. Bu konuda kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum. Önümüzdeki hafta yeniden Los Angeles’a gideceğim için sabırsızlanıyorum, gerçekten çok heyecanlıyım.”

Zara Larsson’ın Youtube Vevo Kanalında Yayınladığı Klipler:

“Lush Life” klibi 1 Haziran 2015 yılında yayınlandı. Sözleri Emanuel Abrahamsson, Markus Sepehrmanesh, Linnea Södahl, Fridolin Walcher, Christoph Bauss ve Iman Conta Hultén imzası taşıyan şarkı, Zara Larsson’ın henüz çıkış tarihini açıklamadığı ikinci stüdyo albümünde yer alıyor.

“Carry You Home” klibi Zara’nın Youtube-Vevo kanalına 13 Mayıs 2014 yılında yüklendi. Şarkı genç şarkıcının ilk stüdyo albümü olan “1” da yer alıyor.

“Rooftop” Zara’nın Vevo kanalında yayınlanan ikinci video klibi. 26 Eylül 2014 yılında yayınlandı ve bu şarkısı da ilk stüdyo albümü olan “1” da yer alıyor.

“Weak Heart” şarkısı da “1” isimli albümünde yer alıyor. David Soutar yönetmenliğinde çekilen klibi 5 Aralık 2014 yılında yayınlandı.

“Uncover” şarkısı Zara Larsson’ın “1” albümünde yer alıyor. Klibi 20 Ocak 2015 yılında Youtube kanalına yüklendi.

2015 yılı Temmuz ayında satışa sunulan “Never Forget You” Uzoechi Emenike, Zara Larsson, Arron Davey ve Yaseen Zuberi imzası taşıyor.

Sosyal Medyada Zara Larsson:
Facebook: https://www.facebook.com/ZaraLarssonOfficial
Twitter: https://twitter.com/zaralarsson
Instagram : https://www.instagram.com/ZaraLarsson/

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla: Yakından Tanıyalım

Trendler

Yakından Tanı!

Yakından Tanıyalım

Jacob Elordi Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 13 Ekim 2020
Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Ester Expósito Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 12 Ekim 2020
Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yakından Tanıyalım

Halsey Kimdir? Kaç Yaşında, Boyu ve Kilosu

Yazan 8 Ekim 2020
2020 Nobel Edebiyat Ödülü'nün Kazananı Louise Glück Kimdir kaç yaşında eserleri

Yakından Tanıyalım

Louise Glück Kimdir?

Yazan 8 Ekim 2020

Facebook

Yukarı